Με το δεξί και σε ρυθμό ρελαντί στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος η Κόρινθος ΄06 PDF Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 23 Σεπτέμβριος 2018 20:38

&t=3s

ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ – ΚΟΡΙΝΘΟΣ ΄06: 0-3

Με το δεξί και σε ρυθμό ρελαντί μπήκε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος η Κόρινθος ΄06 νικώντας στους Άγιους Θεοδώρους την τοπική ομάδα με 3-0.

Έτσι οι φιλοξενούμενοι έσβησαν την ποινή από το περασμένο πρωτάθλημα των μείον δύο βαθμών και πήρανε και  ...ρέστα.

Να σημειώσουμε ότι δεν κάθισε στο πάγκο των νικητών ο Στ.Μπινιαρης ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ?

Στο παιγνίδι μας αν θέλουμε να πούμε δύο σχόλια η φιλοξενούμενη ομάδα στα πρώτα 15' λεπτά ήταν καταιγιστική
και παρά την ζέστη έπαιξε σπουδαίο ποδόσφαιρο με ευκαιρίες και γκολ μόλις στο 3' με πλασέ του Βασιλαρη.
Στη συνέχεια κατέβασαν ρυθμό, οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι αλλά δεν είχαν την κλασική ευκαιρία για την ισοφάριση.

Και σαν να μην έφτανε αυτό στις καθυστερήσεις του Α ' ημιχρόνου ο Καπλατζης έκανε την σέντρα - ξυράφι από αριστερά
ο Μπαστουνης με εκπληκτική κεφαλιά -αυτογκόλ κρέμασε τον ανήμπορο να αντιδράσει τερματοφύλακα του
και διπλασίασε τα γκολ για τους Κορίνθιους.

Στο Β' ημίχρονο το παιγνίδι ήταν κακό έως μέτριο αλλά οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το 3-0 στο 71'με πλασέ του νεοεισελθοντα Μυριωτη που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Συμπερασματικά άνετη νίκη χωρίς μεγάλη απόδοση για την Κόρινθο 06,από την οποία απουσίαζαν ο Σάκης Τζανέτος με την Εθνική Ένοπλων και οι τιμωρημένοι Χατζησοφρωνίου και Δημητριάδης, ενώ οι φιλότιμοι γηπεδούχοι θα πρέπει να υπερβάλουν εαυτούς και να ενισχυθούν το Γενάρη για να παραμείνουν στη κατηγορία στην οποία ανέβηκαν λόγω μη συμμετοχής του Σπαθοβουνιου.

Να προσθέσουμε πως στο ξεκίνημα του αγώνα στην μνήμη του εκλιπόντος 21χρονου διαιτητής από την Θράκη
Νίκου Ντοσίδη, ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ: τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ : Ο Κέκερης με βοηθούς Ν.Τριανταφυλλος -Γεωργόπουλος.