Meeting Of Styles 2012 - Internatio​nal Graffiti Festival Εκτύπωση
Τετάρτη, 06 Ιούνιος 2012 16:12

alt Το Stigma Lab παρουσιάζει το μεγαλύτερο Διεθνές Φεστιβάλ Graffiti & Street Art Μeeting of Styles 2012 για πρώτη φορά στην Αθήνα τον Ιούνιο. 200 Graffiti Artists από όλο τον κόσμο ζωγραφίζουν τους τοίχους στο Κατράκειο Θέατρο. Το event θα πλαισιωθεί από SKATE, ΒΜΧ, Break Dance & Music Shows από τα πιο γνωστα hip-hop συγκροτήματα!

Παράλληλες δράσεις με διαγωνισμούς / turntable shows / joggling και πολλά άλλα

Είσοδος Ελεύθερη (10.00 - 01.00)

Πρόγραμμα Φεστιβάλ

Day 1: Σάββατο 9 Ιουνίου

_____________________
Stage 1:
10:00-11:00 Warm Up: ArsTwo
11:00-12:00 Dj Set: Jimmy Mix
12:00-12:30 B-Boy Cypher: BreakElements, Breaking Thugs
12:30-13:00 B-Boy Cypher : Lucky Dice, SoulFlow, Breakers Without Fear
13:00-13:30 Cameel the Unbreakable, Iced (Locking)
13:30-14:00 Chicken Robot - Beat Belan, Spi-Dy (Popping)
14:00-14:30 Dim Real of Burnproof Rockers and friends (Rocking)
14:30-15:00 Fuersa Negra (Krumping)
15:00-15:30 Street Dance Show: Funky Habits
15:30-16:00 New jack Swing: Konstantinos Crime and students
16:00-17:00 Freestyle Party Dancing
17:00-19:00 Deecyde Dubs

Stage 2:
17:00-17:30 Show Respect
17:30-18:00 Τhanasimos
18:00-18:30 Spike69
18:30-19:00 RG (Athination)
19:00-19:30 MC Yinka
19:30-20:00 Μελωδός
20:00-20:30 Ταραξίας
20:30-21:30 Flowjob
21:30-22:00 Word Of Mouth
22:00-23:00 Flybywire (Παρουσίαση Δίσκου)
23:00-00:00 ΕΥΘΥΜΗΣ (A.E.)
00:00-01:00 QnQ (Selections)

Stage 3: Skateboard Half Pipe (Mini Ramp)
Stage 4: BMX Dirt Jumps

Day 2: Κυριακή 10 Ιουνίου
_____________________

Stage 1:
10:00-11:00 Warm up: ArsTwo
11:00-12:00 B-Boy Cyphers
12:00-13:00 Mixstyle Cyphers
13:00-13:15 Freestyle Party Dancing
13:00-13:30 New Style Hip-Hop (Adagio)
13:30-14:00 Team Turntablism: Noaone, Denjah D, DJ Mode, Kid Marvel,
14:00-14:30 Team Turntablism: Alex Kidone, Dj Booker Jimmy Mix,Sparky T
14:30-15:00 Human Crew (Beatbox Show)
15:00-17:00 4 vs 4 : B-Boy Battle ( DJ CutBrawl)
17:00-18:00 The Machine Fighter (Εlectrofunk)
18:00-19:30 Econe (Distorting Sounds)

Stage 2:
17:00-17:30 Smash Hit
17:30-18:00 Ότι Δεν Βλέπεις (ODV)
18:00-18:30 Elephant Phinix
18:30-19:00 Univers
19:00-19:30 Εξωκοσμικός
19:30-20:00 From Zero to Hero
20.00-21.00 Deathclocks
21:00-22:00 Sorrowful Angels
22:00-23:00 Eden Demise
23:00-00:00 Fullface (Back home Vol.2)
00:00-01:00 Insom (Urban Danja)

Stage 3:Skateboard Half Pipe (Mini Ramp)
Stage 4: BMX Dirt Jumps

Graffiti Crews

HEROES, HIT, PIGS, SGB, TBD, DFP, NBW, SKIDS, MESA (SPAIN), WFC , OSK, ANOOSE, UDK, USE, WAK, SHK, BUNS, FIX, 101, PSA CREW (ITALY), COLOURED EFFECTS (HUNGARY), AMIGOS, LIFO, LOADS (SWEDEN), GPO, OFK, 420, IDBS, SLIMITS, WOF, ILIO, MCK (ITALY), BANG, SR ,YAKUZA, FOLA, 140IDEAS (BULGARIA), FOLK,MAMBO , OVNI (FRANCE) WILD SCHOOL CREW (BRAZIL), BA17, AUTS, VOLTRON CREW (CANADA), TIQKS, BLAZE, BURG (FRANCE)

Κριτές 4vs4 Battle:

The Joker of Lucky Dice / Cameel The Unbreakable/ Dim Real of Breakingz & Cretativity
Host: Christos Lagnis (NTP)

Transportation

Bus: 750 (http://www.oasa.gr/xmap.php?id=p750)
Μετρό Αιγάλεω (Εσταυρωμένος) - Κατράκειο Θέατρο

Contacts Details - Meeting Of Styles (Athens):
Tel:+306972087530 , +306948485845
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. , Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.