ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΛΕΜΑΘ! PDF Εκτύπωση E-mail
Πέμπτη, 17 Ιούνιος 2010 17:56

alt Με την βοήθεια της Λέσχης Μοτοσικλετιστών Αγίων Θεοδώρων ο αθλητής του Λ.Ο.Α.Σ.Δ.Α. Παπαγρηγορίου Δονάτος συμμετείχε στον πέμπτο αγώνα του Κυπέλου ορεινής ποδηλασίας που διεξηχθει στην Κερασιά Καρδίτσας. Αποτέλεσμα ήταν να ανεβεί στην τρίτη θέση του βάθρου και να ισοβαθμήσει στην τρίτη θέση στην γενική βαθμολογία της κατηγορίας του. Απομένει ένας αγώνας ακόμη ο τελικός, στις 20 Ιουνίου, που θα αναδείξει τους επτά πρώτους αθλητές της κάθε κατηγορίας. Ο νικητής της κάθε κατηγορίας μετά την ολοκλήρωση του κυπέλλου κερδίζει την κάλυψη των εξόδων του (μετάβαση, διαμονή, ημιδιατροφή και παράβολο συμμετοχής) στον Αγώνα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Μαραθωνίου ο οποίος πρόκειται να διεξαχθεί στο Sankt Wendel της Γερμανίας στις 8 Αυγούστου του 2010.

Το M.B.R.C.(MOUNTAIN BIKE&RUN CUP) είναι διεθνές κύπελο και διεξάγεται σε έξι διαφορετικές πόλεις της Ελλάδος. Ένας αγώνας διεξηχθει στην Περαχώρα Κορινθίας με μεγάλη επιτυχία και την συμμετοχή αρκετών ξένων αθλητών.

«Θέλω να ευχαριστήσω την Λ.Ε.Μ.Α.Θ και τα μέλη της τόσο για την οικονομική υποστήριξη στο παράβολο συμμετοχής όσο και για την συμπαράσταση τους στην συμμετοχή μου στους αγώνες ποδηλάτου. Είμαι ιδιαιτέρα χαρούμενος που κατάφερα να ακουστεί η πόλη μας και ο Σύλλογος μας στην Κερασιά Καρδίτσας ανάμεσα σε αθλητές από όλη την Ελλάδα και την Κύπρο»